تازه ترین اخبار خبرگزاری ها  
بیشتر ...
 
ارتباط ژن‌های سیستم ایمنی با بیماری‌های لثه
سرویس: اجتماعی - سلامت

متخصصان آمریكایی اظهار داشتند: ژن‌هایی كه روی عملكرد سیستم عصبی و ایمنی بدن تاثیرگذار هستند در عین حال در بروز بیماری مزمن عفونت لثه نیز نقش مهمی ایفا می‌كنند.

به گزارش سرویس سلامت ایسنا، پیوره یا نوعی عفونت مزمن و جدی لثه می‌تواند استخوان و بافت‌های دندان را تخریب كند.
افزایش 3 برابری سرطان روده در كشور با مصرف فست فودها

مصرف فست فودها باعث افزایش 3 برابری سرطان روده در كشور شده است كه با فرهنگ سازی می توان مراجعه مردم به مراكز فست فود را به حداقل رساند.


ساعات ورزش در مدارس افزایش می‌یابد

جام جم آنلاین: وزیر آموزش و پرورش از افزایش ساعت ورزش در مدارس خبر داد و گفت: ساعات ورزشی در مدارس افزایش خواهد یافت كه در این راستا امسال ورزش طناب زنی برای دانش‌آموزان كلاس چهارم در نظر گرفته شده است.


حمیدرضا حاجی‌بابایی یادآور شد: امسال تعدادی معلم ورزش جذب آموزش و پرورش شدند كه این تعداد 5 برابر سال گذشته است همچنین 4 هزار سالن ورزشی و چندین استخر ورزشی ساخته شده است.

وی  ادامه داد: امسال 33 انجمن استخر ورزشی راه‌اندازی شده كه این انجمن‌ها به صورت تخصصی به امور ورزشی می‌پردازند.

وزیر آموزش و پرورش همچنین گفت: بیمه طلایی بازنشستگان فرهنگی منتظر رسیدن تعداد به حد نصاب است.

حاجی‌بابایی در گفت‌وگو با ایسنا، عنوان كرد: تعداد بازنشستگان فرهنگی كه درخواست‌كننده بیمه طلایی هستند، باید به حد نصاب برسد.

وی اظهار كرد: در صورتی كه تعداد درخواست‌كنندگان به عدد مورد نظر برسد بازنشستگان فرهنگی نیز از بیمه طلایی بهره‌مند خواهند شد.

حاجی‌بابایی اضافه كرد: بیمه طلایی بازنشستگان با همكاری وزارت رفاه در حال انجام است كه تعداد درخواست‌كنندگان بازنشسته فرهنگی هنوز به حد نصاب نرسیده است و در این راستا با همكاری وزارت رفاه پیگیر هستیم.

وی به بازنشستگی پیش از موعد اشاره كرد و گفت: ما هیچ‌گونه بازنشستگی پیش از موعد در حوزه آموزش و پرورش نداریم و تنها زنان فرهنگی كه بالای 25 سال سابقه دارند براساس ضوابط بازنشستگی به صورت عادی می‌توانند بازنشسته شوند.برای مبارزه با افسردگی، صبح زود از خواب بیدار شوید

متخصصان بهداشت عمومی در یك مطالعه جدید دریافتند افرادی كه صبح زود از خواب بیدار می شوند، شادتر، سالم تر و همچنین از نظر اندام به مراتب متناسب تر از اشخاصی هستند كه صبح ها زیاد می خوابند.


ماست غنی شده با ویتامین D برای قلب مفید است

متخصصان دانشگاه علوم پزشكی ایران در یك مطالعه جدید اعلام كردند كه مصرف مداوم ماست غنی شده با ویتامین D، سطح كلسترول را بهبود می بخشد و برای قلب مفید است.


استفاده از لیزر برای تغییر رنگ چشم

پزشكی آمریكایی ادعا می كند با یك جراحی كوتاه و 20 ثانیه ای لیزری می تواند رنگ چشمها را از قهوه ای به آبی تغییر دهد.


درمان بیماری لاعلاج با زعفران ایرانی
دانشمندان هندی اعلام كردند ماده‌ای در زعفران ایرانی وجود دارد كه به درمان بیماری ام اس كمك می‌كند.

پوكی استخوان، اپیدمی خاموش قرن

رئیس انجمن علمی غذا و تغذیه حامی سلامت ایران با بیان اینكه «پوكی استخوان در قرن حاضر به شدت رو به افزایش است به طوری كه سازمان بهداشت جهانی به آن لقب اپیدمی خاموش قرن داده است.» تاكید كرد:« كاهش فعالیت بدنی موجب كاهش سن پوكی استخوان در كشور شده است.»


چگونه صبح‌ها راحت بیدار شوید

سلامت نیوز :همه ما برای بیدار شدن در هنگام صبح احتیاج به كمك داریم. برای بعضی‌ها صدای بلند زنگ ساعت می‌تواند مفید باشد و بعضی دیگر هم تا یك فنجان بزرگ چای یا فهوه غلیظ ننوشند نمی‌توانند خود را از بستر گرم و نرم رختخواب رها كنند. حدود 62 درصد از مردم بین 15 دقیقه تا یك ساعت زمان احتیاج دارند تا به طور كامل هوشیاری خود را به دست بیاورند و آماده انجام كارهای روزانه خود شوند. اما چرا این‌گونه است؟ تعدادی از متخصصان علوم خواب به این سوال پاسخ داده‌اند كه چرا برای تعدادی از مردم بیدار شدن از خواب سخت‌ترین كار جهان است.


غذاهایی كه نباید با هم خورده شوند

سلامت نیوز : بدن انسان مانند كارخانه ای عمل می كند كه اگر مواد سوختی آن غیراستاندارد باشند، در همه قسمتهای آن مشكلاتی بوجود می آید و حتی در برخی موارد مشكلاتی غیر قابل جبران و پر دردسر؛ پس چه بهتر است همیشه قبل از درمان پیشگیری كنیم تا وجودی سالم داشته باشیم و در نتیجه عمری طولانی تر و سرشار از شادابی.